Inwestycje własne
FAQ

REALIZACJE:

ARTYKUŁY:

Wasze najczęstsze pytania

Ile trwa budowa domu?

Wszystko zależne jest od projektu, ale standardowy czas budowy przy zachowaniu prawidłowych przerw technologicznych pomiędzy etapami mieści się w przedziale 9-12 miesięcy.

Ile kosztuje budowa domu?

Każdą wycenę przygotowujemy indywidualnie dla danego projektu, omawiając przedtem z Klientem poszczególne etapy inwestycji i rozwiązania techniczne w trosce o optymalny stosunek ceny do jakości przy określonym standardzie i budżecie na inwestycję.

Jaka jest stawka VAT na kompleksową budowę?

W przypadku kompleksowej realizacji domów do 300 m/2 powierzchni stawka VAT wynosi 8% na całość prac budowlanych, dzięki czemu nasi Klienci oszczędzają m.in. na zakupie materiałów budowlanych. Kupując materiały samodzielnie w hurtowni musieliby zapłacić stawkę 23%, więc decydując się na współpracę z naszą firmą oszczędzają 15%

Jak wybrać odpowiednią działkę?

Przed zakupem działki konieczna jest jej dogłębna analiza pod kątem możliwości zabudowy, dostępnych mediów, warunków geologicznych oraz inwestycji planowanych w sąsiedztwie.
Niezależnie od tego, czy już Państwo posiadają wymarzoną działkę, czy też planują Państwo kupić zawsze chętnie udzielimy porady i wsparcia w tym zakresie.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze projektu?

Wybór projektu jest kluczowym zadaniem, wymagającym dogłębnej analizy wielu czynników, dlatego podpowiadamy naszym Klientom na co zwrócić szczególną uwagę. Komfortowe użytkowanie budynku w przyszłości, bezproblemowa organizacja inwestycji i uwzględnienie możliwości finansowych inwestora - wszystkie te parametry zostają spełnione przy właściwym projekcie, odpowiednio dopasowanym do wymogów działki i potrzeb mieszkańców.

Jakie jest najlepsze źródło ogrzewania?

Zważając na ustawodawstwo krajowe i unijne oraz trendy panujące w nowoczesnym budownictwie, które stawia na efektywność i wygodę użytkowania instalacji grzewczej większości naszych klientów proponujemy ogrzewanie gazowe bądź pompy ciepła w połączeniu z fotowoltaiką.
W przypadku, gdy nasi Klienci zdecydowani są na inne technologie grzewcze, pozostajemy otwarci na adaptowanie proponowanych rozwiązań do danych projektów.

Czy jest coś, co będzie na mojej głowie w trakcie budowy?

Podstawową wartością, którą dostarczamy naszym Klientom jest spokój i brak problemów związanych z prowadzeniem budowy domu, więc jedyny cel wizyty na budowie, to obserwacja postępów prac. Wszystkie obowiązki i kontrola jakości są po naszej stronie.

Czy Wasze prace są objęte gwarancją?

Na cały budynek i wszystkie jego elementy otrzymują Państwo naszą gwarancję. Okres gwarancji na poszczególne elementy budynku jest precyzowany każdorazowo w umowie i zależy od specyfiki projektu.

Na jakim obszarze działa House Complex?

Swoim zasięgiem obejmujemy całe województwo Pomorskie.